Po śladzie - trening oczu - publikacja w wersji papierowej
Opis
Publikacja Po śladzie - trening oczu to narzędzie pracy wydane w formie teczki terapeutycznej. Teczka zawiera 20 jednostronnych kart pracy.
Po śladzie - trening oczu to ćwiczenia w zakresie stymulacji, rozwijania, usprawniania ruchów oka, mięśni oka na bliż oraz funkcji poznawczych, m.in.: percepcji wzrokowej.
Po śladzie - trening oczu to karty pracy nie posiadające numerów stron, polecenia do wykonania (Rys.1):
Trening oczu to ćwiczenia w zakresie ruchów oczu (gałek ocznych) w różnych kierunkach, np.: poziomym (ruch prawostronny/lewostronny), pionowym (ruch góra/dół), skośnym (po przekątnych, tj. prawa strona - górna i dolna część, lewa strona - górna i dolna część).
Trening oczu to ćwiczenia w zakresie wzmacniania mięśni okoruchowych.
Trening oczu to ćwiczenia w zakresie wytwarzanie nawyków ruchowych związanych z kierunkiem pisania oraz stymulacji, rozwijania, usprawniania percepcji wzrokowej w zakresie spostrzegania położenia przedmiotów w przestrzeni (SPP), koordynacji wzrokowo-ruchowej (KW-R) czy spostrzegania stosunków przestrzennych (SSP).
Dla kogo: Karty pracy przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z nieprawidłowościami/zaburzeniami procesu widzenia oraz zaburzeniami percepcji wzrokowej w zakresie spostrzegania położenia przedmiotów w przestrzeni, koordynacji wzrokowo-ruchowej, spostrzegania stosunków przestrzennych czy spostrzegania figury i tła.
Adresat: Z publikacji mogą skorzystać specjaliści w zakresie terapii pedagogicznej, tyflopedagodzy, pedagodzy, nauczyciele kształcenia zintegrowanego/przedszkola oraz rodzice dzieci przejawiających trudności w rozwoju funkcji poznawczych (np. percepcji wzrokowej w zakresie koordynacji wzrokowo-ruchowej).