Trening oczu - publikacja w wersji cyfrowej

Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 28,00 zł 28.00
bez kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Publikacja Trening oczu to narzędzie pracy wydane w formie teczki terapeutycznej. Teczka zawiera 40 jednostronnych kart pracy w podziale na dwa rodzaje ćwiczeń:

Pierwszy rodzaj to ćwiczenia (karty od numeru 1 do 20) w zakresie stymulacji, rozwijania, usprawniania mięśni oka na bliż.

Drugi rodzaj ćwiczeń to ćwiczenia (karty pracy od numeru 21 do 40) w zakresie stymulacji, rozwijania, usprawniania mięśni oka na bliż i dal.

Trening oczu to ćwiczenia w zakresie ruchów oczu (gałek ocznych) w różnych kierunkach, np.: poziomym (ruch prawostronny/lewostronny), pionowym (ruch góra/dół), skośnym (po przekątnych, tj. prawa strona - górna i dolna część, lewa strona - górna i dolna część).

Trening oczu to ćwiczenia w zakresie wzmacniania mięśni okoruchowych.

Trening oczu to ćwiczenia w zakresie wytwarzanie nawyków ruchowych związanych z kierunkiem pisania oraz stymulacji, rozwijania, usprawniania percepcji wzrokowej w zakresie spostrzegania położenia przedmiotów w przestrzeni (SPP), koordynacji wzrokowo-ruchowej (KW-R) czy spostrzegania stosunków przestrzennych (SSP).

Dla kogo karty pracy:

Karty pracy przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z nieprawidłowościami/zaburzeniami procesu widzenia oraz zaburzeniami percepcji wzrokowej w zakresie spostrzegania położenia przedmiotów w przestrzeni, koordynacji wzrokowo-ruchowej czy spostrzegania stosunków przestrzennych.
Wskazania do podjęcia ćwiczeń to, m.in.:
• Niewłaściwe napięcie mięśni ręki (nadmierne lub zbyt słabe).
• Zaburzenia koordynacji wzrokowo-ruchowej (KW-R) – to współpraca oka i ręki (gdy sięgamy po jakiś przedmiot - naszą ręką „kieruje” wzrok).
• Zaburzenia spostrzegania położenia przedmiotów w przestrzeni (SPP) - to spostrzeganie przedmiotów będących z tyłu, z przodu,
przed, za, ponad, poniżej lub po którejś stronie: z prawej strony, z lewej strony.
• Zaburzenia spostrzegania stosunków przestrzennych (SSP) - to zdolność do spostrzegania dowolnej liczby przedmiotów i zachodzących między przedmiotami relacji przestrzennych.
• Problemy z przenoszeniem wzroku z jednego obiektu na drugi, w podążaniu oczami za poruszającym się przedmiotem, z szybką lokalizacją poruszającego się przedmiotu.

ADRESAT:

Z publikacji mogą skorzystać specjaliści w zakresie terapii pedagogicznej, tyflopedagodzy, pedagodzy, nauczyciele kształcenia zintegrowanego/przedszkola oraz rodzice dzieci przejawiających trudności w rozwoju funkcji poznawczych (np. percepcji wzrokowej w zakresie koordynacji wzrokowo-ruchowej).

WAŻNE! PUBLIKACJA W WERSJI CYFROWEJ DO SAMODZIELNEGO WYDRUKU.

WAŻNE!

  • Liczba możliwych pobrań przez jednego klienta - 3 (jeżeli liczba pobrań zostanie przekroczona należy złożyć nowe zamówienie).
  • Czas ważności linku do pliku wynosi 5 dni. Po przekroczeniu terminu link jest nieaktywny.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl