Zakręcone fryzury - darmowe karty

Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 0,00 zł 0.00
bez kosztów dostawy
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Publikacja Zakręcone fryzury to narzędzie pracy wydane w formie teczki terapeutycznej. Teczka zawiera 30 jednostronnych kart pracy.
Zakręcone fryzury to ćwiczenia w zakresie stymulacji, rozwijania, usprawniania ruchów oka, mięśni oka na bliż oraz funkcji poznawczych, m.in.: percepcji wzrokowej.

Zakręcone fryzury to 10 kart pracy do cięcia po wzorze (linii przerywanej) oraz 20 kart pracy do wykreślenia po wzorze (linii przerywanej).

Zakręcone fryzury to ćwiczenia w zakresie ruchów oczu (gałek ocznych) w różnych kierunkach, np.: poziomym (ruch prawostronny/lewostronny), pionowym (ruch góra/dół), skośnym (po przekątnych, tj. prawa strona - górna i dolna część, lewa strona - górna i dolna część).

Zakręcone fryzury to ćwiczenia w zakresie wzmacniania mięśni okoruchowych.

Zakręcone fryzury to ćwiczenia w zakresie wytwarzanie nawyków ruchowych związanych z kierunkiem pisania oraz stymulacji, rozwijania, usprawniania percepcji wzrokowej w zakresie spostrzegania położenia przedmiotów w przestrzeni (SPP), koordynacji wzrokowo-ruchowej (KW-R) czy spostrzegania stosunków przestrzennych (SSP).

Zakręcone fryzury to ćwiczenia:
• obuoczne – podczas których pobudzamy, m.in.: ostrość widzenia;
• jednooczne (zasłanianie oka naprzemienne) - podczas których chcemy, m.in.: uzyskać lepszą ruchomość oczu, większą sprawność mięśni okoruchowych i mięśnia rzęskowego, usprawnienie koordynacji oko-ręka.

CEL PRACY I GRUPA DOCELOWA

Karty pracy przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z nieprawidłowościami/zaburzeniami procesu widzenia oraz zaburzeniami percepcji wzrokowej w zakresie spostrzegania położenia przedmiotów w przestrzeni, koordynacji wzrokowo-ruchowej, spostrzegania stosunków przestrzennych czy spostrzegania figury i tła.

Wskazania do podjęcia ćwiczeń to, m.in.:
• Niewłaściwe napięcie mięśni ręki (nadmierne lub zbyt słabe).
• Zaburzenia koordynacji wzrokowo-ruchowej (KW - R) - to współpraca oka i ręki (gdy sięgamy po jakiś przedmiot - naszą ręką „kieruje” wzrok).
• Zaburzenia spostrzegania położenia przedmiotów w przestrzeni (SPP) - to spostrzeganie przedmiotów będących z tyłu, z przodu,
przed, za, ponad, poniżej lub po którejś stronie: z prawej strony, z lewej strony.
• Zaburzenia spostrzegania stosunków przestrzennych (SSP) - to zdolność do spostrzegania dowolnej liczby przedmiotów i zachodzących między przedmiotami relacji przestrzennych.
• Zaburzenia spostrzegania figury i tła - to zdolność do spostrzegania spośród wielu bodźców wzrokowych tylko ograniczonej ich liczby, np. tylko jednej z wielu rozłożonych zabawek - piłki.
• Problemy z przenoszeniem wzroku z jednego obiektu na drugi, w podążaniu oczami za poruszającym się przedmiotem, z szybką lokalizacją poruszającego się przedmiotu.

ADRESAT

Z publikacji mogą skorzystać specjaliści w zakresie terapii pedagogicznej, tyflopedagodzy, pedagodzy, nauczyciele kształcenia zintegrowanego/przedszkola oraz rodzice dzieci przejawiających trudności w rozwoju funkcji poznawczych (np. percepcji wzrokowej w zakresie koordynacji wzrokowo-ruchowej).

WAŻNE! PUBLIKACJA W WERSJI CYFROWEJ DO SAMODZIELNEGO WYDRUKU.

WAŻNE!

Liczba możliwych pobrań przez jednego klienta - 3 (jeżeli liczba pobrań zostanie przekroczona należy złożyć nowe zamówienie).
Czas ważności linku do pliku wynosi 5 dni. Po przekroczeniu terminu link jest nieaktywny.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl